Sağlık Turizmi - Sosyal Doktorlar

Sağlık Turizmi Teşvik Danışmanlığı

– Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Desteği

Sağlık Turizmine yönelik Reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine ilişkin harcamaların, %60 oranında ve yıllık en fazla 400.000 ABD Doları devlet desteği kapsamında olduğunu biliyor musunuz?

-Tescil ve Koruma desteği

Sosyal doktorlar ekibi; Ürün ve hizmetlerinizin tesciline yönelik tüm harcamaların % 50 oranını ve yıllık en fazla 50.000 ABD Dolarını almanıza destek olur.

– Rapor ve Yurtdışı Şirket Alınıma Yönelik Danışmanlık Desteği

Bakanlık tarafından uygun görülen kurumdan alınan pazar araştırması, sektör, ülke, uluslararası mevzuat, veri madenciliği/veri izleme/değerlendirme faaliyetleri, yabancı şirket veya marka odaklı raporlar (mali ve hukuki raporlar dahil) ile yabancı şirket alımlarına yönelik danışmanlık hizmetlerine (mali ve hukuki danışmanlık dahil) ilişkin giderlerin, % 70 oranında ve yıllık en fazla 300.000 ABD Doları teşvik kapsamında yer almaktadır.

-Belgelendirme Desteği

Kalite ve insan sağlığına yönelik teknik mevzuata uyum sağlanabilmesi için gerekli tüm belge/sertifikalara ilişkin eğitim ve  danışmanlık dahil her türlü belgelendirme giderleri, %50 oranında ve belge başına en fazla 50.000 ABD Doları teşvik kapsamındadır.

– Yurt Dışı Birim Desteği

Doğrudan veya yurt dışında faaliyet gösteren şirketleri ya da şubeleri aracılığıyla açtıkları birimlerin brüt kirası %60 oranında ve birim başına yıllık en fazla 120.000 ABD Dolarının teşvik kapsamında olduğunu biliyor musunuz?

-Danışmanlık Desteği

Bakanlığın belirlediği konularda alınan danışmanlık hizmetlerine ilişkin giderlerinizin, %50 oranında ve yıllık en fazla 200.000 ABD Doları teşvik kapsamında ödenmektedir.

– Acenta Komisyon Desteği

Sağlık turizmine yönelik hizmet alınan acentalara yapılan komisyon ödemelerinizin % 50 oranı ve yıllık en fazla 100.000 ABD Doları da devlet teşvikleri arasındadır.

-Tercümanlık Hizmetleri Desteği

Yurt içinde istihdam edilen ve tercümanlık hizmeti veren en fazla 2 (iki) adet personelin aylık brüt ücretlerinin % 50 oranında ve personel başına yıllık en fazla 25.000 ABD Doları veya tercümanlık hizmet alımına yönelik giderlerin % 50 oranında ve yıllık en fazla 50.000 ABD Doları’na kadarının devlet desteği ile alınacağını biliyor musunuz?

– Hasta Yol Desteği

Tedavi ihtiyacı için Ülkemize gelen hastaların tarifeli uçuşlarının %50’si teşvik kapsamındadır. Her hasta için 1000 ABD Dolarına kadar ödeme alınır.

-Münhasıran Yurtdışına Yönelik Olarak Yurtiçinde Gerçekleştirilen Tanıtım ve Eğitim Faaliyetlerinin Desteklenmesi

Döviz Kazandırıcı Hizmet kapsamında yurtdışına yönelik, yurtiçinde yapılan faaliyetlerin %50 oranı ve 50.000-100.000 Amerikan Doları teşvik kapsamındadır.

-Yurtdışı Yatırım Danışmanlığı

Yurtdışında yatırım yapmak veya şube açmak istiyor, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız Sosyal Doktorlar ekibi olarak biz sizinleyiz.

Yönetim Danışmanlığı

– Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlığı

Klinik ve Hastanelerin SKS ve JCI hazırlık sürecinde uzman ekibimizle yanınızdayız.

– Satış Ekibi Oluşturma ve Yönetimi

Satışlarınızı katlamak, sürdürülebilir ve ölçülebilir bir sistem kurmak isterseniz biz yanınızdayız.

– CRM Sistemi Kurulumu ve Takibi

Taleplerinizi ölçümleyemiyor ve analiz etmekte zorlanıyorsanız sisteminizi kurmak ve yönetmek için sosyal doktorlar ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

– Hastane Ruhsatlandırma

Sağlık Hizmetleri ile ilgili ruhsatlandırma sürecinizi anahtar teslim sunabiliriz.

WhatsApp chat